Реєстрація для дітей та підлітків

Як проходить реєстрація в Хемаят?

  1. Реєстрація: постраждалі можуть зареєструватись особисто або за телефоном в робочий час (пн/ср/пт 8:00–13:00, вт/чт 13:00–17:00) або за електронною поштою (anmeldung@hemayat.org). Письмова реєстрація буде підтверджена Хемаят електронною поштою. Якщо Ви, не отримали підтвердження, ми просимо Вас зв’язатись з нами телефоном для того, щоб переконатись, що ми отримали реєстрацію. Для реєстрації, будь ласка, використовуйте нашу форму: ANMELDUNG
  2. Роз’яснювальна (попередня) зустріч: після реєстрації ми зв’яжемось з вами протягом декількох тижнів, щоб призначити час для роз’яснювальної бесіди. Дату цієї зустрічі Вам повідомлять телефоном. Роз’яснювальна робота триває близько 50 хвилин, якщо необхідно, то може бути присутнім перекладач або перекладачка. Будь ласка, візьміть із собою на консультацію наявні психіатричні висновки і поточний список ліків. В ході бесіди буде з’ясовано, чи є Хемаят підходящим місцем для Вас і що ми можемо конкретно порекомендувати або запропонувати у Вашому окремому випадку.
  3. Період очікування: На жаль, час очікування на індивідуальну психотерапію досить довгий. Однак, в період очікування є інші пропозиції або клінічно-психологічні консультації. У випадку кризи, можливі індивідуальні прийоми. Ці зустрічі можливо організувати через офіс. Прийоми до лікаря-психіатра зазвичай призначаються протягом двох-трьох тижнів. У разі зміни Вашого номера телефону або адреси прохання повідомити про це в секретаріат!
  4. Початок терапії/початок лікування: При появі можливості розпочати лікування, Хемаят зв’яжеться з Вами телефоном. Психотерапія зазвичай проводиться 1 раз на тиждень. Протяжність психотерапії сильно варіюється залежно від людини. Психіатричні візити проходять з більш довгими інтервалами від двох до восьми тижнів.

Чим може допомогти Хемаят?

1. Дитяча і підліткова психотерапія: Основна мета психотерапії – облегшити та знищити симптоми, допомогти в життєвих кризах та укріпити здоров’я. Важливою основою лікування є створення захищеного простору, в якому діти і молоді люди можуть говорити про те, що їх турбує. Спільні ігри – важливий метод лікування, особливо для маленьких дітей.

Психотерапія зазвичай проводиться один раз на тиждень і триває 50 хвилин. Протяжність проведення терапії – це професійне рішення терапевта. За необхідності психотерапія в Хемаят перекладається спеціально навченими перекладачами та перекладачками. І терапевти, і перекладачі зобов’язані дотримуватись конфіденційності і поводитись з усім контентом терапії конфіденційно, в тому числі по відношенню до батьків та опікунів. Оскільки хороша співпраця важлива, за необхідності, проводяться розмови з батьками/опікунами

 

2. Дитячі психотерапевтичні і арт-терапевтичні групи.

Діти та підлітки розділені на підходящі вікові групи. В залежності від віку та потреб дітей і підлітків використовуються найрізніші методи: в творчому дизайні використовуються глина, дерефо, фарби і камінь; діти та підлітки можуть спробувати свої сили в акторській майстерності, поекспериментувати з музичними інструментами і розповідати історії. Сам процес створення чогось укріпляє власні ресурси і почуття власної гідності – діти та молоді люди можуть таким чином розкрити свої власні здібності. В групі також важлива згуртованість: дітям і молодим людям подобається разом гратись та обмінюватись досвідом.

Чим не може допомогти Хемаят?

В Хемаят не працюють юристи або соціальні працівники, тому ми не можемо допомогти з пошуком житла або роботи, з питаннями возз’єднання сім’ї або з процедурою надання притулку. Тут ми направляємо клієнтів в інші консультаційні центри, які спеціалізуються за цими галузями. Через тривалий час очікування на терапію ми не можемо надавати допомогу у випадках гострих проблем або криз.

Адреси для екстрених випадків

На жаль, ми не в змозі надати екстрену допомогу у випадку кризи. В екстрених випадках прохання звернутися за наступними адресами:

Відділення невідкладної дитячої і підліткової психіатричної допомоги:

Університетська Клініка дитячої і підліткової психіатрії (АКН): Клініка невідкладної допомоги відчинена цілодобово для районів 1-9, 16-18, 21 и 22  для лікування гострих психічних проблем у дітей і підлітків, зокрема, гострих криз та суїцидальних схильностей. В екстрених випадках звертайтесь прямо, запис на прийом не вимагається. Під час даних годин роботи потрібно звернутись особисто з 16:00 за тел.: +43 (0) 1 40400 - 61184.

Для всіх інших районів: Амбулаторне відділенння дитячої та підліткової психіатрії Rosenhügel, запис на прийом за телефоном: 01880 00 - 339/338 в робочі дні з 13:30 до 15:30 або цілодобове відділення невідкладної допомоги в екстрених випадках.

Дитяча та підліткова психіатрична поліклініка (PSD)
Телефон (01) 4000/53480
Запис на прийом: з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 16.00.

Boje – Амбулаторія для дітей та підлітків в кризових ситуаціях  

Телефон: 01/406 66 02

Запис на прийом: з понеділка по п’ятницю з 9 до 14 години.

Що таке травма і як вона може проявлятись у дітей та підлітків?

Небезпечні для життя і неконтрольовані переживання називаються психологічною «травмою», тобто емоційною травмою. Неповнолітні, вимушені тікати із зони бойових дій, часто самі стають жертвами насилля або стають свідками насилля. Неповнолітні біженці, яких не супроводжують, виявляються у винятковій ситуації, оскільки вони, як правило зовсім одні та беззахисні під час втечі. Крім того, діти також можуть бути вторинно обтяжені травмами своїх батьків: батьки, отримавши важкі психологічні рани з небезпечними для життя травмами, часто не в змозі приділяти своїм дітям необхідну увагу і надавати їм емоційне піклування. Діти відчувають страх, нервозність, депресію і порушення сну своїх батьків.

Часті симптоми у дітей, які можуть вказувати на травму:

  • Діти замикаються в собі, сильно чіпляються за батьків.
  • Вони стривожені, налякані і багато плачуть.
  • Вони грають в незвичайні ігри, наприклад, відтворюють або інсценують знову і знову сцени насилля.
  • Діти перестають говорити або у них з’являються тіки; можуть мочитися та випорожнюватись увісні.
  • Діти часто скаржаться на фізичні болі, такі як біль у животі, головна біль або рвота.

Їм складно сконцентруватись або запам’ятати нову інформацію.

 

Загальні симптоми у підлітків, що можуть вказувати на травму:

  • Стресові спогади про травмуючі події, які повторюються: вони можуть проявлятись у формі кошмарів, нав’язливих спогадів або флешбеків. Інколи постраждалим здається, що жахлива ситуація повторюється знову в реальності і вони більше не можуть відрізнити, що відбувається насправді.
  • Уникають місць, думок, почуттів і ситуацій, які нагадують про травму.
  • Постраждалі не можуть засинати і спати вночі; вони нервові, боязкі, легко дратуються і їм важко заспокоїтись. Нова інформація засвоється важко, виникають труднощі з концентрацією та орієнтацією.
  • Часто постраждалі замкнуті, страждають від почуття безнадії, пустоти, безрадісності. Їх мучать почуття провини і сорому.
  • Симптоми стресу призводять деяких людей до збільшення вживання шкідливих речовин, таких як алкоголь, нікотин та заборонені речовини.
  • Крім того, часто спостерігаються порушення контролю над імпульсами, поведінка, що супроводжується самопошкодженням та суїцидальні думки.