Реєстрація для дорослих

Як відбувається реєстрація в Хемаят?

1. Реєстрація: постраждалі можуть зареєструватись особисто або за телефоном в робочий час (пн/ср/пт 8:00–13:00, вт/чт 13:00–17:00) або за електронною поштою (anmeldung@hemayat.org). Письмова реєстрація буде підтверджена Хемаят електронною поштою. Якщо Ви, не отримали підтвердження, ми просимо Вас зв’язатись з нами телефоном для того, щоб переконатись, що ми отримали реєстрацію. Для реєстрації, будь ласка, використовуйте нашу форму: ANMELDUNG

2. Роз’яснювальна (попередня) зустріч: після реєстрації ми зв’яжемось з вами протягом декількох тижнів, щоб призначити час для роз’яснювальної бесіди. Дату цієї зустрічі Вам повідомлять телефоном. Роз’яснювальна робота триває близько 50 хвилин, якщо необхідно, то може бути присутнім перекладач або перекладачка. Будь ласка, візьміть із собою на консультацію наявні психіатричні висновки і поточний список ліків. В ході бесіди буде з’ясовано, чи є Хемаят підходящим місцем для Вас і що ми можемо конкретно порекомендувати або запропонувати у Вашому окремому випадку.

3. Період очікування: На жаль, час очікування на індивідуальну психотерапію досить довгий. Однак, в період очікування є інші пропозиції або клінічно-психологічні консультації. У випадку кризи, можливі індивідуальні прийоми. Ці зустрічі можливо організувати через офіс. Прийоми до лікаря-психіатра зазвичай призначаються протягом двох-трьох тижнів. У разі зміни Вашого номера телефону або адреси прохання повідомити про це в секретаріат!

4. Початок терапії/початок лікування: При появі можливості розпочати лікування, Хемаят зв’яжеться з Вами телефоном. Психотерапія зазвичай проводиться 1 раз на тиждень. Протяжність психотерапії сильно варіюється залежно від людини. Психіатричні візити проходять з більш довгими інтервалами від двох до восьми тижнів.

Чим може допомогти Хемаят?

1. Психотерапія: основна мета психотерапії – облегшити та знищити симптоми, допомогти в життєвих кризах та укріпити здоров’я. Лікування складається в основному з розмов. В залежності від психотерапевтичного методу, лікування може підтримуватись допоміжними фізичними вправами та творчою роботою.

Психотерапія зазвичай проводиться один раз на тиждень і триває 50 хвилин. Протяжність проведення терапії – це професійне рішення терапевта, яке приймається спільно з клієнтом.

За необхідності психотерапія в Хемаят перекладається спеціально навченими перекладачами та перекладачками. І терапевти, і перекладачі зобов’язані дотримуватись конфіденційності і поводитись з усім змістом терапії конфіденційно.

2. Психіатричне лікування: деякі ліки можуть полегшити такі симптоми, як порушення сну або в’ялість. Психіатричне лікування проводиться до початку психотерапії або використовується паралельно для її підтримки. Хемаят направляє пацієнтів до спеціаліста в галузі психіатрії або надає інформацію про те, де можна отримати відповідну допомогу.

 

3. Лікувально-спортивна група: групи окремі для чоловіків та жінок. Кожну групу очолює тренер і терапевт. Фізичні вправи сприяють здоров’ю та благополуччю в цілому; спеціальні вправи можуть допомогти покращити сон та зменшити біль або стурбованість. Таким чином, учасники навчаються тому, що для них добре і як вони можуть допомогти самі собі.

4. Арт-терапія: іноді неможливо говорити про те, що сталося. Арт-терапія пропонує можливість по-іншому інтерпретувати внутрішнє переживання: картини і скульптури створюються з глини, дерева або фарб. Творчий процес укріпляє власні ресурси та самооцінку.

5. Шиацу: шиацу – це терапія для тіла, яку Хемаят пропонує у поєднанні з психотерапією. На відміну від класичного масажу, клієнт під час шиацу одягнений. Доведено, що шиацу допомагає при хворобливих станах, напруженні та порушенні сну, а також підтримує позитивне сприймання власного тіла.

Чим не може допомогти Хемаят?

В Хемаят не працюють юристи або соціальні працівники, тому ми не можемо допомогти з пошуком житла або роботи, з питаннями возз’єднання сім’ї або з процедурою надання притулку. Тут ми направляємо клієнтів в інші консультаційні центри, які спеціалізуються за цими галузями. Через тривалий час очікування на терапію ми не можемо надавати допомогу у випадках гострих проблем або криз.

Адреси для екстрених випадків

На жаль, ми не в змозі надати екстрену допомогу у випадку кризи. В екстрених випадках прохання звернутися за наступними адресами:

Sozialpsychiatrischer Notdienst (Соціально-психіатрична служба невідкладної допомоги)

Akutpsychiatrien (Гостре психіатричне відділення)

Що таке травма?

Неконтрольовані переживання, які загрожують життю, називаються психологічною «травмою», тобто емоційною травмою, і можуть призвести до так званих розладів, пов’язаних з травмою: все вже не так, як було раніше. Постраждалі можуть відчувати в собі зміни, відчувати стурбованість, проблеми зі сном, кошмари або фізичний дискомфорт, вони можуть бути роздратованими, агресивними або мати проблеми з концентрацією уваги. Це нормально, що такі скарги і проблеми часто виникають пізніше – коли постраждалий уже знаходиться в Австрії.

Найбільш розповсюдженими розладами, пов’язаними з травмами, є посттравматичні стресові розлади, тривожні розлади і депресія.

Травма може викликати різні реакції і симптоми. Нижче описані загальні симптоми і скарги. Якщо декілька з перерахованих симптомів повторюються, то ймовірна навність посттравматичного стресового розладу, і в цьому випадку рекомендується професійна оцінка:

  • Стресові спогади про травмуючі події, які повторюються: вони можуть проявлятись у формі кошмарів, нав’язливих спогадів або флешбеків. Інколи постраждалим здається, що жахлива ситуація повторюється знову в реальності і вони більше не можуть відрізнити, що відбувається насправді.
  • Уникають місць, думок, почуттів і ситуацій, які нагадують про травму.
  • Постраждалі не можуть засинати і спати вночі; вони нервові, боязкі, легко дратуються і їм важко заспокоїтись. Нова інформація засвоється важко, виникають труднощі з концентрацією та орієнтацією.
  • Часто постраждалі замкнуті, страждають від почуття безнадії, пустоти, безрадісності. Їх мучать почуття провини і сорому.
  • Іноді виникають нічим не пояснювані болі, паморочення в голові або нудота, яким немає медичного підгрунтя. Також можливе посилення відчуття голоду або навпаки втрата апетиту.
  • Симптоми стресу призводять деяких людей до збільшення вживання шкідливих речовин, таких як алкоголь, нікотин та заборонені речовини.